İKM’den haberler

Örnek “time lapse” videomuzu izleyiniz.


 

İstanbul’un yeni gözdesi Çamlıca TV kulesi de İKM’de

tvkulesiBüyük Çamlıca Tepesi’ndeki dağınık vericileri tek bir noktada toplamak için planlanan Küçük Çamlıca TV Kulesi inşaatına Sarıdağlar İnşaat tarafından başlandı. Bittiğinde 365.5 metre yüksekliğinde olacak kule, vatandaşlar tarafında da ziyaret edilebilecek. Ayrıca kulede restoranlar, seyir kulesi ve mağazalar da yer alacak. İstanbul’un yeni ve en modern simgesi olacak kule için özel led aydınlatmaların da kullanılması planlanıyor.

Kule’nin inşa çalışmaları İKM’nin time lapse sistemleri tarafından görüntüleniyor.

 
 
 
  

İneva’dan İzmit’e yeni tesis

inevalogoooİneva, geliştirdiği yüksek teknoloji ile en büyük çevre sorunlarından biri olan arıtma çamurlarını etkin bir şekilde bertaraf edebilen ve enerji geri kazanımı sağlayan tesislerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Yeni tesis çalışmalarına İzmit Kullar Arıtma Tesisi’nde başlayan İneva’nın çalışmaları İKM’nin time lapse sistemleri ile görüntüleniyor.

 
 
 
 


 

ANKUTSAN’dan yeni üretim tesisi

ankutsanOluklu Mukavva sektöründe 13 yıllık tecrübeye sahip olan ANKUTSAN, Ankara Başkent OSB’deki yeni üretim tesisinin inşa çalışmalarına başladı. Yaklaşık 7 ay sürecek tesisin time lapse tekniği ile görüntülenmesi İKM tarafından yapılıyor.

 
 
 
 
Proje başlangıcı hava çekimlerimiz

 
 
 
 


 

Kocaeli Devlet Hastanesi’nde sona doğru

kocaeli devlet hastanesiBünyesinde 63 poliklinik, yoğun bakım ünitesi, 9 adet ameliyathane, acil servis barındıran, 292 yataklı ve 46.000 metrekare kapalı alana sahip Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yenileme çalışmaları başladı. 750 gün sürecek yenileme çalışmaları İKM’nin time lapse sistemleri ile görüntüleniyor.
 
Kocaeli devlet Hastanesi’ndeki süreci 4k kalitesinde buradan izleyebilirsiniz.

 


Yangın var! Bir tatbikat hikayesi

Siyami Ersek IKMDr. Siyami Ersek Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ndeki rutin yangın tatbikatı İKM tarafından görüntülendi.

 

 

 

 


Minik Kalpler Yetim Köyü de İKM’de

yetim-koyuHatay’ın Reyhanlı İlçesi’ne Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı‘nın desteğiyle İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Katar RAF Hayır Kurumu tarafından 1560 Suriyeli yetim çocuğun barınacağı Minik Kalpler Yetim Köyü yapılıyor. Dünya’nın ilk yetim köyü olan projenin yapılış aşaması İKM tarafından görüntülenecek.

 


 

Steag Türkiye de İKM dedi!

steag-trAlmanya’nın enerji devi Steag, Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Küçünlü köyün’de kurduğu rüzgar tribünlerinin inşasının görüntülenmesi için İKM ile anlaştı. Yaklaşık 1 ay sürecek inşa çalışması için havadan ve yerden çekimler yapıldı. Şu an Osto Time Lapse Box ile kuruluş aşaması görüntüleniyor. Küçünlü Köyü’ndeki santral tamamlandığında, 66 MW kurulu gücü ile Türkiye’nin en büyük rüzgar enerji santrallerinden biri olacak.

 


Sirena Marine’in “time lapse” tercihi de İKM oldu

Sirena MarineTürkiye’nin seri yat üretimi yapan ilk şirketi Sirena Marine, 2006’dan bu yana 300’ün üzerinde yat üretmenin yanı sıra, tanınmış yat tasarımcılarını yerel üretim tecrübesiyle birleştirerek dünya markaları geliştiriyor.

Sirena Marine’in performansla konforu birleştiren yelkenli markası Azuree ve lüks segment seyir teknesi markası Euphoria Yachts tüm dünyada büyük ilgi görüyor.

Sirena Marine, üretim süreçlerinin “time lapse” tekniğiyle görüntülenmesi için İKM’nin 4k yüksek çözünürlüklü, wifi, 3G ve LAN destekli sistemlerini kullanıyor. Böylece hem kaliteli sonuçlar elde ediliyor hem de online izleme seçeneğiyle üretim sürecinin anlık takibi yapılıyor.

 


Tahincioğlu Gayrimenkul de projelerinde İKM dedi

TahinciogluTahincioğlu Gayrimenkul, Tahincioğlu Holding’in gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında faaliyet gösteren grup şirketidir.

Tahincioğlu Gayrimenkul, inşaatı halen sürmekte olan Nidakule Ataşehir, Nidapark Seyrantepe, Nidakule Levent, Nidapark Başakşehir projelerinde İKM’nin time lapse sistemlerini kullanmaya başladı.